8 maja 2019

Tomasz Konieczny śpiewa Moniuszkę w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Znasz-li ten kraj, Kozak, Dziad i baba, Stary kapral, Trzech budrysów – jak brzmią najpopularniejsze pieśni Moniuszki ze Śpiewników domowych w aranżacji na orkiestrę? O tym będzie można przekonać się na wyjątkowym koncercie 6 czerwca. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej utwory te wykona Tomasz Konieczny, znakomity polski bas-baryton.

Konieczny należy do światowej elity śpiewaków operowych – występuje na scenach Monachium, Salzburga, Wiednia, Madrytu czy Bayreuth. Do jego ostatnich sukcesów należy debiut w nowojorskiej Metropolitan Opera w roli Alberyka w Wagnerowskim Pierścieniu Nibelunga (donosił o nich "New York Classical Review", "Opera Wire", "New York Times", który także opublikował wywiad z Koniecznym). Śpiewak został także uhonorowany tytułem Österreichischer Kammersänger – najwyższym odznaczeniem zawodowym w niemieckojęzycznym świecie operowym.

Koniecznemu będzie towarzyszyć Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej pod dyrekcją Grzegorza Nowaka. Wieczór dopełnią utwory orkiestrowe: Bajka oraz uwertura do Parii.

Bilety do nabycia na stronie Teatru Wielkiego.