Gry

Śpiewnik domowy - gra planszowa

Śpiewnik domowy to innowacyjna gra planszowa przybliżająca pieśni Stanisława Moniuszki. Autor projektu – Karol Madaj – proponuje trzy warianty zabawy:

  • zgadywankę
  • memory
  • turniej Jaka to pieśń

Każdemu z nich towarzyszy bardzo intuicyjna aplikacja mobilna do pobrania ze strony, można także użyć wersji on-line pod tym samym adresem. Gra planszowa, w którą grać należy również przy pomocy aplikacji, dostępna jest w Saloniku Moniuszkowskim i online w sklepie.

Grać w nią mogą dwie drużyny składające się od 2 do 8 uczestników. W zależności od poziomu trudności przeznaczona jest dla graczy powyżej 4 lub 6 lat.

Dla melomanów idealnym uzupełnieniem będzie książeczka z najbardziej znanymi pieśniami Stanisława Moniuszki do wspólnego odegrania i zaśpiewania.

Mamy już pierwszą recenzję gry!


Moniuszko. Gra planszowa - dynamiczna gra edukacyjna, adresowana zarówno do dzieci (10+) jak i dorosłych, w warstwie tematycznej opowiada o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Celem graczy jest zdobycie szczytu… kariery kompozytora. Rozgrywka polega na zbieraniu tematycznych zestawów faktów poprzez kompletowanie rozłożonych na planszy kart. Gra jest już dostępna w butiku Saloniku Moniuszkowskiego, oraz online w sklepieZaginiona partytura Moniuszki – aplikacja przygotowywana z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Zaginiona Partytura Moniuszki to bezpłatna gra przygodowa dla dzieci i młodzieży na urządzenia mobilne.

Pomóż Stanisławowi Moniuszce i pośród zagadek muzycznych i przygód znajdź zaginione karty partytury. Czy jesteś gotowy zmierzyć się z agentami caratu i pomóc przetrwać polskiej kulturze w latach zaborów?

Zapraszamy do przygody i poszukiwania elementów utworów Stanisława Moniuszki rozsianych po Europie czasów zaborów.

Zaginiona Partytura Moniuszki to inspirująca gra dla dzieci i młodzieży przybliżająca postać tego wielkiego kompozytora i twórcy wybitnych arcydzieł muzycznych. Gra powstała w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i zawarte w niej zagadki związane są z życiem tego wielkiego twórcy.

Gra jest dostępna do pobrania ze strony https://partyturamoniuszki.pl na systemy Android i iOS.


W przygotowaniu

Spacerownik "Warszawa Moniuszki" - dla mieszkańców Warszawy i tych odwiedzających stolicę. Prezentacja kilkunastu miejsc i obiektów związanych z postacią kompozytora. Opisy poszczególnych punktów na trasie „Moniuszkowskiego spaceru” dostępne będą bezpłatnie na naszej stronie (także w formacie do pobrania) oraz w ilustrowanej wersji papierowej. Zaplanowana jest również angielska wersja językowa Spacerownika.