27 czerwca 2019

Twórczosć Moniuszki zaprezentowana na koncercie z okazji Dni Polskich w Mińsku

We wtorek 25 czerwca w mińskiej Filharmonii Narodowej odbył się koncert z okazji Dnia Polskiego zorganizowanego w ramach II Igrzysk Europejskich. Minister Adam Kwiatkowski odczytał skierowany do gości uroczystości list prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Niezmiernie się cieszę, że wśród imprez towarzyszących II Igrzyskom Europejskim w Mińsku znalazł się Dzień Polski, wydarzenie uświetniające również obchody stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którym mam zaszczyt patronować – napisał prezydent Duda w liście odczytanym przez sekretarza stanu w jego kancelarii.

Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy nie tylko z uwagi na rangę spotkania w gronie znakomitych zawodników i działaczy sportowych z całego świata. To także prawdziwa muzyczna uczta – odczytał słowa głowy państwa Kwiatkowski.

W czasie koncertu Państwowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna Republiki Białorusi pod batutą Rostislava Krimera oraz polski pianista Łukasz Krupiński wykonali utwory Stanisława Moniuszki (Uwertura fantastyczna Bajka) oraz Fryderyka Chopina.

Koncert został zorganizowany przez PKOl i Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, kierowane przez Elżbietę Penderecką. Honorowy patronat nad nim objął prezydent RP.

Więcej o wydarzeniu na stronie. Relacja fotograficzna z wydarzenia dostępna jest na stronie PKOl.