26 czerwca 2019

Operalnia - poznaj fascynujący świat opery dzięki nowej aplikacji

W 2016 roku powstał Orkiestrownik - aplikacja przybliżająca pracę orkiestry symfonicznej. Wzorując się na nim, Teatr Wielki w Warszawie stworzył Operalnię - nowoczesne narzędzie pokazujące pracę teatru operowego.

Nazwa Operalnia wzięła się od pierwszego publicznego teatru operowego mieszczącego się w warszawskim Ogrodzie Saskim. Nowa Operalnia to pierwszy teatr operowy, który mieści się w aplikacji! Dzięki niej można poznać z bliska fascynujący świat opery i poznać tajniki przygotowywania spektaklu zza kulis.

Użytkownik Operalni może podejrzeć pracę całego teatru. Co dzieje się w nim przed spektaklem i za kulisami podczas samego spektaklu? Rozśpiewywanie się solistów, próby zespołów, montaż dekoracji, ustawianie światła tancerze przygotowujących się do wejścia i soliści schodzących ze sceny - to wszystko można podejrzeć w aplikacji.

Pozwala ona jednocześnie oglądać fragmenty opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki w reżyserii Davida Pountneya i obserwować, co dzieje się w tym samym czasie za kulisami, w charakteryzatorni czy w bufecie.

Zachęcamy do testowania! Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play oraz App Storze.