Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Ludwika Stefańskiego. W czasie studiów brał udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. P. Czajkowskiego w Moskwie (1966); dwukrotnie został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na stypendia Fryderyka Chopina.

W 1969 otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds. W następnych latach koncertował w Polsce i za granicą. Nagrywał dla Polskiego Radia, a także występował w Telewizji, grając m.in. utwory Elsnera, Beethovena, Chopina, Liszta, Paderewskiego, Szymanowskiego.

Od momentu ukończenia studiów poświęca się pracy pedagogicznej w Średniej Szkole Muzycznej w Krakowie, a od 1983 również w krakowskiej Akademii Muzycznej. Jego uczniowie i studenci od wielu lat zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach pianistycznych w kraju i za granicą. Spod Jego ręki wyszli uznani już pianiści młodego pokolenia, m.in. Piotr Machnik, Piotr Kosiński, Marcin Koziak, Krzysztof Książek i Szymon Nehring.

Dla wydawnictwa DUX pianista nagrał 3 płyty CD, zawierające recital fortepianowy (Scarlatti, Haydn, Schumann, Skriabin), utwory Albéniza (Iberia, Navarra) oraz utwory Chopina (2 Sonaty i Mazurki). Płyty te zostały wysoko ocenione przez krytykę.

Za swoją działalność otrzymał wiele nagród i odznaczeń m.in.: Złoty Krzyż Zasługi i Złoty Medal Gloria Artis. Ostatnio otrzymał doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016 w dziedzinie Edukacja artystyczna.