Wykonuje obszerny repertuar od baroku do współczesności (ponad 150 dzieł, głównie Bacha, Mozarta, Haendla, Vivaldiego, Beethovena, Dvořáka, Verdiego, Szymanowskiego, Pendereckiego, Łuciuka, Knapika), w którym szczególnie istotną pozycję zajmują utwory oratoryjno-kantatowe. W latach 1997-2008 wykonała podczas koncertów oraz nagrała dla firm fonograficznych większość dzieł wokalno-instrumentalnych Krzysztofa Pendereckiego. Uczestniczyła w europejskiej premierze Siedmiu bram Jerozolimy (Filharmonia Narodowa pod dyr. Kazimierza Korda), które następnie wykonywała w wielu światowych ośrodkach, m.in. w Chicago. Jej kreacje w muzyce Pendereckiego uwiecznione zostały na płytach CD i DVD wydawanych przez Naxos, Arthaus Music, Wergo, Polskie Radio oraz CD Accord (m.in. Credo i Siedem bram Jerozolimy). Występowała w kraju i za granicą z takimi dyrygentami, jak Kazimierz Kord, Antoni Wit, Jerzy Semkow, Krzysztof Penderecki, Gabriel Chmura, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Jacek Błaszczyk, Łukasz Borowicz, Helmuth Rilling, Rolf Beck, Gilbert Levine, Urož Lajovic, Daniel Raiskin, śpiewając na najważniejszych scenach filharmonicznych w Polsce i za granicą (m.in. w Berlinie, Monachium, Gewandhausie w Lipsku, Hamburgu, Bratysławie, Musikverein w Wiedniu, Hunter College w Nowym Jorku, Chicago Symphony Hall, Palau de la Musica w Walencji, Estonia Concert Hall w Tallinie). Uczestniczyła też w największych polskich festiwalach (Wratislavia Cantans, Warszawska Jesień, Festiwal Wielkanocny w Krakowie oraz w Warszawie), a także w Festiwalu Pablo Casalsa w Puerto Rico, Wien Modern Festival, Beijing International Music Festival, Musik Festival w Niemczech.

Współpracuje również z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie i Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie brała udział m.in. w przedstawieniach Don Carlosa, Don Giovanniego (Donna Elvira), La Rondine Pucciniego (Magda) oraz Czarodziejskiego fletu (Pierwsza Dama). Od roku 1989 artystka stale zajmuje się także pedagogiką wokalną. Pracuje jako profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadzi także kursy mistrzowskie dla studentów wokalistyki. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów wokalnych. Jest pomysłodawczynią i dyrektorem Ogólnopolskiego Kursu i Konkursu Wokalnego – Letnia Akademia Śpiewu, który odbywa się co roku w lipcu w Trójmieście.

Łącznie posiada w swoim dorobku ponad 20 płyt CD i DVD, w tym Missę Solemnis Beethovena z Royal London Symphony Orchestra and Choir pod dyr. Gilberta Levine'a, wykonaną w roku 2005 podczas wizyty papieża Benedykta XV w Kolonii w ramach XX Światowych Dni Młodzieży i transmitowaną przez cztery światowe stacje telewizyjne (m.in. sat1 i WDR).