Kompozytor, dyrygent, organista, organizator życia muzycznego. Studiował w klasie organów prof. Leona Batora w gdańskiej Akademii Muzycznej, a następnie u prof. Joachima Grubicha w Akademii Muzycznej w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem w roku 1998). Naukę uzupełniał w klasie organów Jean-Claude'a Zehndera w Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei, którą ukończył w 2002. Uczestniczył też w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Juliana Gembalskiego, Lorenzo Ghielmiego, Kennetha Gilberta, Martina Haselböcka, Andreę Marcona, Simon Prestona, Marka Toporowskiego.

Jest finalistą i laureatem konkursów organowych w Rumii, Gdańsku, Warszawie, Odense (Dania) i Brugii. Obecnie zajmuje stanowisko profesora w Katedrze Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie wykłada grę na organach i realizację basso continuo. Prowadził wykłady i kursy interpretacji muzyki organowej w wielu miejscach w Polsce, ponadto na wydziale muzycznym Politechniki w Oulu w Finlandii, Wydziale Muzykologii Uniwersytetu w Greifswaldzie oraz na University of Michigan w Ann Arbor w USA.Od roku 1994 koncertuje w Polsce, Europie, a także w USA, jako solista, kameralista i dyrygent. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także komponowaniem.

Przewodniczył pracom nad odbudową historycznych organów, m.in. Mertena Friese (1618) w kościele oo. Franciszkanów pw. św. Trójcy w Gdańsku, neoromantycznych organów Eduarda Witteka (1911) w kościele Salezjanów pw. Św. Jana Bosko w Gdańsku-Oruni, a także barokowo-klasycznych organów Johanna Rohdego (1762) w kościele Św. Jana w Gdańsku oraz w kościele Franciszkanów w Wilnie. Jest konsultantem wielu projektów organowych w całej Polsce i za granicą (Litwa, Belgia). Współpracuje z Biblioteką Gdańską PAN przy przygotowaniu nagrań i druków muzykaliów gdańskich, jako koordynator projektu Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska. Jest szefem i założycielem zespołu wokalno-instrumentalnego Goldberg Baroque Ensemble, z którym nagrywa premierowe wykonania kantat gdańskich kompozytorów XVIII-wiecznych.

Jako solista i dyrygent ma na swoim koncie 23 płyty dla wytwórni polskich (Sarton, Dux, Ars Sonora) i niemieckich (Motette-Psallite, MDG). Nagrania z serii „Muzyczne Dziedzictwo Miasta Gdańska. Gdańskie Królestwo Kantat” były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk i Sztorm. Obecnie jest szefem artystycznym serii Musica Baltica w renomowanej wytwórni niemieckiej MDG; płyty z tej serii były wielokrotnie nominowane do nagrody niemieckich krytyków muzycznych Opus Klassik, jak też do nagrody Fryderyk.

Jest twórcą wielu festiwali: Festiwalu Młodych Wokalistów i Organistów w Bydgoszczy, Festiwalu ORGANy PLUS+ w Gdańsku, cyklu Oruńskie Koncerty, cyklu Koncerty dla Gdańszczan, happeningów dla dzieci „Popiszczmy Razem”, a także konkursu plastycznego „…i zagrały organy”, Międzynarodowej Konferencji Budowniczych Organów – Pomerania 2008 (150 firm z całego świata) oraz GdO Tagung 2018 – Międzynarodowego Zlotu Miłośników Organów (200 uczestników z 10 krajów europejskich).