13 sierpnia 2019

Dariusz Niebudek o wcielaniu się w Stanisława Moniuszkę

Jestem dumny i szczęśliwy, że w mojej karierze dane mi jest zagrać w roku jubileuszowym postać ojca polskiej opery - mówił gość Poranka Dwójki, aktor teatralny i filmowy.

Dariusz Niebudek w spektaklu Długie dopusty i krótkie wskrzeszenia. Stanisław Moniuszko. Historia niecodzienna wciela się w rolę Stanisława Moniuszki. - To człowiek, którego zasługi są nieocenione i niedocenione. Podobno z fizjonomii przypominam Stanisława Moniuszkę, więc niemalże od dwóch lat grywam w teatrach tę postać z dużą przyjemnością - opowiadał aktor.

Gość audycji podkreślał, że o Moniuszce wiemy tak naprawdę mało. Napisał Halkę, Straszny dwór, mnóstwo pieśni, ale ta postać nie jest tak powszechnie znana jak jak np. Fryderyk Chopin. - To był niezwykle szlachetny człowiek. Świetnie wychowany, z herbowej szlachty. Ożenił się z ewangeliczką, bardzo szlachetną. Harmonia w tym małżeństwie była niezwykła, a miłość ich łączyła całe życie - mówił Dariusz Niebudek.

Czy wcielenie się w rolę Stanisława Moniuszki jest trudne? Jakie projekty ma w planach Dariusz Niebudek? O tym w audycji.