Uroczyste zakończenie obchodów Roku Moniuszki w województwie łódzkim

W dniu 16 grudnia br. w Teatrze Wielkim w Łodzi, uroczyście podsumowano obchody Roku Moniuszki w województwie łódzkim. Województwo łódzkie włączając się w obchody, zaprosiło jednocześnie do współpracy wszystkie instytucje kultury, szkoły, placówki oświatowe, muzea i biblioteki działające na jego terenie. Obchody nie mogłyby się odbyć bez organizacji pozarządowych, które podobnie jak przedstawiciele instytucji publicznych, z wielkim zainteresowaniem odpowiedziały zaproszenie. Tego dnia, dziękując wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzeń jubileuszowych, wyróżniono 20 reprezentantów poszczególnych instytucji i organizacji, które w sposób szczególny zaangażowały się w obchody Roku Moniuszki.

Listy gratulacyjne wręczyli: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego p. Zbigniew Ziemba oraz Koordynator Regionalny Roku Moniuszki w województwie łódzkim p. Aleksandra Siekacz-Łataś.

Po części oficjalnej, goście wysłuchali koncertu w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, którzy wykonali 13 najbardziej znanych utworów Stanisława Moniuszki, m.in. Prząśniczkę oraz Arię z kurantem.

Relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie TVP.