6 listopada 2019

SACRUM w twórczości S. Moniuszki - kolejny dzień Festiwalu Moniuszko Inspiration!

W czwartek 7 listopada, w ramach Festiwalu Moniuszko Inspiration! Opery na Zamku w Szczecinie odbędzie się koncert utworów religijnych S. Moniuszki na solistów, chór i organy. Koncert rozpocznie się o 19.30 w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy, fotoreporterów i operatorów kamer. Przed koncertem (choć najwygodniej po koncercie) jest możliwość porozmawiania z dyrygentem Małgorzatą Bornowską i solistami. Zainteresowanych uprzejmie prosimy o kontakt z Operą na Zamku (Magdalena Jagiełło-Kmieciak - rzecznik prasowy Opery na Zamku, 506 019 322, mjagiello@opera.szczecin.pl; rzecznik@opera.szczecin.pl)

Opis koncertu: Nastrojowe spotkanie z „innym Moniuszką”, które może być okazją do kontemplacji i zadumy, ale także pozwoli lepiej poznać twórczość religijną, jak również osobowość i duchową stronę wybitnego kompozytora. Tego wieczoru zabrzmią utwory w wykonaniu solistów, chóru i organów. Refleksyjny charakter repertuaru pomoże niewątpliwie głębiej doświadczyć bliskości listopadowych świąt, podczas których wspominamy tych, którzy od nas odeszli.

Wystąpią:

Victoria Vatutina – sopran
Angelika Naguszewska – mezzosopran
Pavlo Tolstoy – tenor
Janusz Lewandowski – bas
Bogdan Narloch – organy
Chór Opery na Zamku w Szczecinie
Małgorzata Bornowska – dyrygent


Repertuar:

1. Psalm 137 "Do Boga" - na chór a cappella
2. Ojcze nasz - na chór z organami
3. Pozdrowienie anielskie - na solistów, chór i organy
4. Pieśni żałobne do mszy świętej za dusze zmarłych d-moll - na solistów chór i organy
5. Msza żałobna g-moll - na solistów, chór i organy


Czas trwania: 1 godz. (bez przerwy)
Cena biletu: 15 zł