25 listopada 2019

"Złota rybka" w interpretacji Iwony Sobotki i Anny Marchiwńskiej

To już ostatni odcinek niezwykłego cyklu ponad materiałów filmowych Śpiewnik – nie tylko – domowy przygotowanych specjalnie z okazji przypadającej w 2019 roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

„Złotą rybkę” Stanisława Moniuszki do słów Jana Zachariasiewicza śpiewa Iwona Sobotka, towarzyszy jej przy fortepianie Anna Marchwińska.

Wszystkie filmy z cyklu dostępne są ciągle na YouTubie.

Solistka:

Iwona Sobotka – sopran; śpiewaczka, w 2004 r. zdobyła Grand Prix Międzynarodowego Konkursu im. Królowej Elżbiety w Brukseli. Zadebiutowała w 2007 r. w Opera Bastille w Paryżu jako Ygraine w operze „Ariadna i Sinobrody” Paula Dukasa. Występowała niemal w całej Europie oraz w Japonii i obu Amerykach w tak prestiżowych salach, jak: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konzerthaus we Wiedniu, czy Suntory Hall w Tokio.

Przy fortepianie:

Anna Marchwińska – pianistka, studiowała w Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie, na Stanford University i The Juilliard School pod kierunkiem m.in. Bronisławy Kawalli, Sama Sandersa i Briana Zegera. Współpracowała z New York City Opera, Metropolitan Opera i Di Capo Opera. Od 1992 roku zajmuje się głównie kameralistyką. Od 2002 roku na stałe związana z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, gdzie od 2010 roku jest kierownikiem korepetytorów solistów.