21 listopada 2019

Czwarty odcinek cyklu animacji PWM Stanisław Moniuszko dla dzieci

Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikowało czwarty odcinek z serii 12 animowanych filmów edukacyjnych Stanisław Moniuszko dla dzieci. Tym razem młodzi odbiorcy mogą dowiedzieć się o podróżach kompozytora.

Cykl animacji o Stanisławie Moniuszce przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7–10 lat. Cała seria ma za zadanie w przystępny i ciekawy sposób przybliżyć najmłodszym historię życia i twórczości kompozytora. W tym celu cykl został podzielony na 3 części. W dwóch pierwszych odcinkach najmłodsi poznają rodzinę małego Stasia, a także dowiedzą się o latach jego nauki, początkach kariery kompozytorskiej i założeniu własnej rodziny. W kolejnych trzech odcinkach dzieci zapoznają się z W kolejnych trzech odcinkach dzieci zapoznają się z geografią świata, w którym żył „ojciec polskiej opery”, a także dowiedzą się o podróżach kompozytora i miejscach w Polsce i za granicą szczególnie związanych z jego twórczością. Pozostałych siedem odcinków skoncentruje się na największych muzycznych osiągnięciach Stanisława Moniuszki, zapozna najmłodszych z najważniejszymi tytułami dzieł scenicznych, pieśni wokalnych i utworów instrumentalnych jego autorstwa.

Cykl bajek Moniuszkowskich został przygotowany przez Annę Tarkowską, która pracuje jako grafik, twórca animacji i ilustrator, w nawiązaniu do ilustracji Marty Ruszkowskiej stworzonych do książeczki „Tatulczyk Moniuszko” Katarzyny Huzar-Czub.
Partner: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów
Realizacja działań w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncepcja: Paulina Richter
Lektor: Andrzej Mastalerz
Animacja: Anna Tarkowska
Konsultacja: Dariusz Janiczak
Scenariusze: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów