12 listopada 2019

E-Śpiewnik. Koncert inaugurujący działalność wytwórni Anaklasis

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na pierwsze wydarzenie marki Anaklasis – koncert specjalny inaugurujący działalność wytwórni, podczas którego usłyszymy nowe, oryginalne ujęcie pieśni Stanisława Moniuszki w autorskich opracowaniach Cezary Duchnowski ze wspaniałym wokalem Agata Zubel i wirtuozowską grą na wiolonczeli Andrzeja Bauera!

Projekt E-ŚPIEWNIK to współczesna interpretacja doskonale znanych utworów, która ukaże w nowym świetle walory artystyczne i potencjał polskiej pieśni romantycznej. Program z albumu zostanie wydany w ramach serii REVISIONS.

Fenomenalna śpiewaczka i kompozytorka Agata Zubel, wirtuoz wiolonczeli i znakomity improwizator Andrzej Bauer oraz Cezary Duchnowski, wybitny twórca i wykonawca muzyki komputerowej, algorytmicznej i improwizowanej łączą siły nie po raz pierwszy – kilka lat temu na płycie El Derwid zmierzyli się z piosenkami Witolda Lutosławskiego. Zawartość tego e-śpiewnika to popis techniki, wrażliwości i wyobraźni, ale z pełnym szacunkiem dla oryginalnych kompozycji. To 12 pieśni, które Zubel, Bauer i Duchnowski nie tyle adaptują do współczesności, co wystrzeliwują w przyszłość. Rok Moniuszkowski niedługo minie, ale tej płyty będzie się słuchało jeszcze długo.

Koncert promujący ANAKLASIS odbędzie się 22 listopada o godz. 20.00 w Małej Warszawie.