9 października 2019

Ryszard Minkiewicz i Bogumiła Weretka-Bajdor o twórczości Moniuszki

Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikowało 23 odcinek niezwykłego cyklu ponad 30 materiałów filmowych Śpiewnik – nie tylko – domowy przygotowanych specjalnie z okazji przypadającej w 2019 roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Film zawiera wypowiedzi śpiewaka Ryszarda Minkiewicza i pianistki Bogumiły Weretki-Bajdor o twórczości Stanisława Moniuszki.

Wypowiadają się:

Ryszard Minkiewicz – śpiewak (tenor), laureat nagrody specjalnej na III Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz nagrody Syndykatu Dyrektorów Teatrów Francuskich XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Tuluzie. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi i muzycznymi m.in. Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Operą Krakowską i Warszawską Operą Kameralną.

Przy fortepianie:

Bogumiła Weretka-Bajdor – pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz kameralistyki prof. Krystyny Sucheckiej i prof. Anny Prabuckiej-Firlej. Od ukończenia studiów pracuje w macierzystej uczelni na Wydziale Instrumentalnym jako akompaniator. Przez 30 lat działalności artystycznej wielokrotnie koncertowała jako solistka, akompaniatorka i kameralistka m.in.: w Rosji, we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w USA i w Iranie.