17 października 2019

Moniuszko dla wszystkich! - koncert zamykający obchody Roku Moniuszki w Krakowie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – koncert zamykający oficjalne obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie! Ponad 400 niezwykle zaangażowanych wykonawców, niesztampowy scenariusz koncertu z projekcjami multimedialnymi i – przede wszystkim – atrakcyjny repertuar, na który złożą się najbardziej popularne utwory Stanisława Moniuszki to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Koncert odbędzie się 29 października o godz. 13:00 w ICE Kraków.

Koncert MONIUSZKO dla wszystkich! kierowany jest do młodych wykonawców i odbiorców, ukazując w nowym świetle i wyjątkowym wykonaniu znane i najbardziej popularne kompozycje Stanisława Moniuszki.

Wydarzenie skupi w największej sali koncertowej Krakowa solistów Opery Krakowskiej, ponad 400 członków chórów dziecięcych i młodzieżowych, którym towarzyszyć będzie orkiestra młodych muzyków Fresco Sonare pod dyrekcją Moniki Bachowskiej oraz 1500 słuchaczy, którym stwarzamy przestrzeń do wspólnego świętowania, odkrywania i cieszenia się najbardziej popularnymi utworami Stanisława Moniuszki. Gościnny udział w koncercie zapowiedziała także Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To nie koniec atrakcji! Dla uczniów uczestniczących w koncercie organizatorzy przygotowali konkurs plastyczny na pracę przedstawiającą Stanisława Moniuszkę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pwm.com.pl.

Zachęcamy uczniów małopolskich szkół do uczestniczenia w tym niecodziennym wydarzeniu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ze względów logistycznych musi jednak zostać potwierdzony u organizatora. Prosimy o rejestrowanie zorganizowanych grup pod adresem: paulina_richter@pwm.com.pl.

Chociaż koncert kierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, zapraszamy do wzięcia udziału w nim wszystkich miłośników twórczości Stanisława Moniuszki. Bezpłatne wejściówki dla uczestników indywidualnych będą do odebrania od 22 października w punkcie InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego (Plac Wszystkich Świętych 2) w godzinach otwarcia punktu.

Śpiewaj z nami! MONIUSZKO dla wszystkich!

kiedy: wtorek, 29.10.2019, godz. 13:00
gdzie: Centrum Kongresowe ICE Kraków (ul. M. Konopnickiej 17)
zgłoszenia i informacje: paulina_richter@pwm.com.pl
akredytacje: justyna_pieszczek@pwm.com.pl (12 422 70 44, w. 155)
w programie: wybrane pieśni i arie Stanisława Moniuszki

wykonawcy:

Chór ANGEL VOICE
Chór CANTUS Centrum Kultury i Sportu w Miechowie
Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej
Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju
Chór FERMATA
Chór LOVE MUSIC
Chór Kameralny VIVACE OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
Chór KANTATA
Chór KRÓLEWSKIE SŁOWIKI
Chór RAGGI DI SOLE z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowej
Chór Dziecięcy JORDANOWSKI WIOLINKI
Chór CANTANTES ANGELICUS

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
Młodzieżowa Orkiestra Kameralna FRESCO SONARE
Monika Bachowska – dyrygent

z gościnnym udziałem solistów Opery Krakowskiej:
Monika Korybalska – mezzosopran
Jarosław Bielecki – baryton
Katarzyna Starzycka – fortepian

prowadzenie:
Anna Sokołowska, Sławomir Rokita

organizatorzy:

Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Miasto Kraków
Krakowskie Biuro Festiwalowe

partner:
Opera Krakowska

koordynacja i produkcja wydarzenia: ART & SOUND producers