11 September 2019

Moniuszko - e-Śpiewnik. Koncert Agaty Zubel, Andrzeja Bauera i Cezarego Duchnowskiego w TVP Kultura

W niedzielę 15 września o 20:00 TVP Kultura zaprasza na transmisję kolejnego koncertu z udziałem publiczności w niedzielnym paśmie muzycznym Kultura na żywo!

Na scenie studia TVP wystąpi kompozytorka i wokalistka Agata Zubel, Andrzej Bauer na wiolonczeli oraz Cezary Duchnowski przy fortepianie i instrumentach elektronicznych.
Artyści wykonają dla zgromadzonej publiczności i widzów przed telewizorami współczesne wizje pieśni ze Śpiewników domowych Stanisława Moniuszki - utwory z autorskiego projektu Moniuszko - e-Śpiewnik.

Jak powiedziała Agata Zubel w jednym z wywiadów: "Moniuszko został przez nas zreinterpretowany, przefiltrowany przez różne style oraz pomysły muzyczne i klasycznego śpiewania jest w e-śpiewniku mało. Zachowaliśmy linie melodyczne i teksty, natomiast wszystko inne jest dziełem naszej inwencji".

Bezpośrednio po koncercie Barbara Schabowska przeprowadzi z artystami rozmowę, która transmitowana będzie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Kultura na żywo to wyjątkowe, comiesięczne wydarzenia muzyczne, w których w niekonwencjonalny sposób mieszają się będą style, gatunki i działania artystyczne. Jednym elementów programu jest zaproszenie publiczności do czynnego udziału przy wybranych wykonaniach.